نسخه چاپي

عمومي                                                                                                                                                          يکشنبه ٢٥ مهر ١٤٠٠

هرگونه فعالیت ورزشی حتی بصورت کارمند در فدراسیون ها برای ورزشکاران محروم ممنوع است

پس از اعلام حکم محرومیت ناشی از تخلف دوپینگ هرگونه فعالیت ورزشی حتی بصورت کارمند در فدراسیون ها برای ورزشکاران محروم ممنوع است

 

  پس از اعلام حکم محرومیت ناشی از تخلف دوپینگ، هرگونه فعالیت ورزشی برای فرد محروم ، حتی بصورت کارمند در تمام فدراسیون ها ممنوع است. با توجه به وجود سیستم اتوماسیون جهانی آدامز، کلیه نهاد های مبارزه با دوپینگ ملزم هستند تا تمامی فعالیت های خود را از طریق آدامز ثبت نمایند. این امر شامل آرای صادر شده برای تخلفات نیز می گردد، لذا ایجاد هر گونه تغییری در هر محرومیت غیر ممکن است و حتی یک روز از مدت محرومیت تایید و نهایی شده را نمی توان کسر نمود. چنین اقدامی برای ستاد ملی تخلف محسووب شده موجب از دستت رفتن اعتبار و لغو مجوز فعالیت ستاد می شود.

فدراسیون های ورزشی توجه داشته باشند که امکان تخفیف هیچ حکمی پس از نهایی شدن و اعلام عمومی وجود ندارد، فعالیت ورزشی مورد نظر در احکام، شامل هر گونه فعالیت اعم از شرکت  در مسابقات داخلی و خارجی است. فرد محروم حتی نمی تواند در بخش اداری ورزش فعالیت نماید. نقض حکم و نادیده گرفتن محرومیت ورزشی هم برای فرد محروم و هم فدراسیون ناقض حکم، تخلف تلقی شده موجب صدور محرومیت ورزشی جدیدی خواهد شد.

فعالیت های آموزشی تنها مورد اسثنا است که ورزشکار محروم مجاز به شرکت در کلاس های آموزشی با هدف کسب اطلاعات کافی در زمینه دوپینگ با هدف پیشگیری از تخلف احتمالی آیندده است، در کسوت آموزش گیرنده و نه آموزش دهنده، بعلاوه شرکت در آموزش حقی برای کاهش محرومیت ورزش برای فرد ایجاد نمی کند.

بکار گیری افراد محروم در همه رشته ها، خارج از رشته ای که در آن تخلف اولیه رخ داده بود تا پایان روز آخر محرومیت ممنوع خواهد بود. هیچ یک از  شوراها اعم از شورای صدور رای و شورای استیناف مجوزی برای تغییر احکام قطعی ندارند.

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: